KÉSZLETLELTÁR
HATÉKONYAN, GYORSAN ÉS MEGBÍZHATÓAN
Mikor?
A leltár kötelező! Ezt a Számviteli Törvény előírja. Vállalkozásunk számviteli politikájában rendelkezhetünk a leltározás gyakoriságáról, de évente legalább egyszer számba kell venni készletünket fizikai ellenőrzéssel. Ez optimális esetben a mérleg fordulónapja, de ettől - tételes nyilvántartás esetén - el lehet térni +/- egy negyed évvel, de a szükséges készletmódosításokat a leltár fordulónapjára kell könyvelni!.
Hogyan?
Egyszerûen! Ön megrendeli, és mi megcsináljuk! Természetesen ez a valóságban sokkal összetettebb. Minden cég más és más, nem létezik egyetlen kész séma, amit minden vállalkozásra ráhúzhatunk. Egy megbeszélést követően - az igények pontos megismerése után - készítünk egy vázlatos ütemtervet, amely tartalmazza a jövőbeni leltár főbb mozzanatait a kiírástól egészen a kiértékelésig.
Amennyiben az ütemterv elfogadásra kerül, a lelterozniszeretunk.com csapata megkezdi a munkát. A leltározás befejezését követően, annak eredményét kinyomtatott és leigazolt módon, illetve a Megrendelő által kívánt formátumban is rendelkezésre bocsátjuk.
MI LELTÁROZNI SZERETÜNK
Miért jobb velünk?
Tapasztalatból tudjuk,hogy a házon belül elrendelt leltárt levezényelni nem lehetetlen feladat, de számtalan buktatót tartogathat. Ilyen például:
-
A túlóra elrendelés,
-
a készletkezelésben és leltározásban járatlan, gyakorlatlan munkatársak kevésbé hatékonyak,
-
az, hogy a leltár ideje alatt a leltározásra berendelt kollégák a saját munkájukat nem tudják ellátni,
-
az ikerleltárnál általában "csak" lemásolják egymásról a számolt értékeket,
-
még az is előfordulhat, hogy a bevont dolgozók egyszerűen nem érdekeltek abban, hogy Ön a vállakozásáról tényleges képet kapjon.
Ha velünk dolgozik, ezek a problémák fel sem merülhetnek, mert elsődleges célunk az, hogy Ön elégedett legyen és egy teljesen objektív, a valóságot tükröző képet kapjon cégének vagyonáról.
Bemutatjuk röviden a által kínált leltározási formákat:
Éves leltár: A vállalkozó szervezet tulajdonában levõ befektetett eszközök, készletek, követelések, pénzeszközök és források számbavétele, a valóságban meglévõ mennyiségük, állományok megállapítását értjük ez alatt.
Részleltár: Csak bizonyos készletek, illetve eszközök leltározását jelenti egy év közbeni tetszőleges időpontban. Ide soroljuk a „Cycle Count”-ot is, azaz a ciklikus készletellenőrzést. Nyitó-záró leltár: Elsõsorban projektek külső helyszínre történő kitelepülésnél vagy mobil értékesítő által kezelt készlet ellenőrzését jelenti.
Átadó-átvevő: Cégátadáskor, valamint személyzeti és felelősségi körök változásakor javasolt. Itt az ún. asszisztált leltár elkészítése jelentheti a legkézenfekvőbb megoldást. Akár mindkét fél jelenléte mellett (átadó és átvevő) készítjük el a leltárt.
Elszámoltató - Lecsapó készletellenőrzés: Egy előre megbeszélt idõpontban, a megkereséstõl számított, akár 12-24 órán belül felállítjuk a csapatot és elvégezzük vállalkozásánál a leltárt. Természetesen ebben az esetben is garantáljuk a teljes titoktartást, hiszen cégünk speciális direktívákkal rendelkezik a különlegesen kiemelt helyzetekre!
Idegen áruleltár – konszignációs, kihelyezett készletellenőrzés.